CERTYFIKATY

Laboratorium Analizy Chromatograficznej

Laboratorium analizy chromatograficznej zajmuje się analitycznym rozdzielaniem mieszanin metodami chromatografii gazowej i cieczowej oraz elektroforezy kapilarnej. Laboratorium wyposażone jest w zestaw kolumn chiralnych i specjalizuje się w analitycznym rozdzielaniu różnego typu izomerów w tym enancjomerów.

ECOCERT to instytucja certyfikująca, która została założona we Francji w 1991 roku przez inżynierów rolnictwa, którzy chcieli opracować przepisy i zasady produkcji produktów biologicznych i ekologicznych. Głównym celem im przyświecającym była promocja rolnictwa ekologicznego. Dziś, Ecocert to znak jakości i zaufania widniejący nie tylko na produktach rolnictwa ekologicznego, ale również na kosmetykach naturalnych i organicznych, ekologicznych środkach czystości oraz ekologicznych suplementach diety i tekstyliach ekologicznych. Ecocert to oficjalnie uznana jednostka kontrolująca i wydająca certyfikaty potwierdzające spełnianie wymogów dla produktów ekologicznych. Poza Francją, ma swoje przedstawicielstwa w Europie, Azji, Afryce i obu Amerykach, które są powołane do wydawania certyfikatów i prowadzenia kontroli nad firmami oferującymi produkty ekologiczne. Obecnie Ecocert oferuje swoje usługi w zakresie kontrolowania i certyfikacji w około 80 krajach na całym świecie co czyni ją jedną z największych organicznych organizacji certyfikujących.

http://www.ecocert.com/sites/default/files/u3/Ecocert-Standard.pdf

Certyfikat USDA nadawany jest przez departament rolnictwa USA. Jest on jednym z najbardziej kompleksowych i wymagających systemów odnośnie do certyfikacji. Warunkiem otrzymania certyfikatu USDA Organic jest to, żeby co najmniej 95% składników, jakie użyte są w kosmetyku były pochodzenia organicznego. Składniki, jakie dozwolone są w produktach certyfikowanych USDA Organic są również akceptowane przez instytucję, która kontroluje leki i żywność a jest nią FDA (Food and Drug Administration).